Dlaczego warto mieć wsparcie architekta wnętrz kupując nowe mieszkanie?

Kupno nowego mieszkania ze wsparciem ze strony architekta wnętrz.

Kupując nowe mieszkanie, warto podjąć współpracę z architektem wnętrz, który po zapoznaniu się z naszymi indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami oraz stylem życia pomoże nam wybrać najbardziej dostosowane do nas rozwiązania estetyczne i funkcjonalne a także zaoszczędzi nasz czas i pieniądze.
 

Zakup nowego mieszkania i remont z architektem wnętrz

Decydując się na nowe mieszkanie od dewelopera często kupujemy tzw. „dziurę w ziemi”. Więc kiedy jest odpowiedni czas na zatrudnienie projektanta wnętrz? Z reguły im wcześniej tym lepiej. Oczywiście projektant wnętrz może wykonać projekt na każdym etapie, natomiast jeśli nie ma jeszcze ścianek działowych oraz położonych instalacji gazowych, wodnych i  elektrycznych, mamy możliwość praktycznie bez ponoszenia dodatkowych kosztów, zmienić układ stref mieszkalnych tak, aby dopasować je do indywidualnych potrzeb przyszłych lokatorów. Projektant wnętrz bazując na dokumentacji technicznej przekazanej od dewelopera, zaprojektuje wnętrza wg. gustów domowników i już na etapie budowy będzie można wprowadzić pewne korekty w stosunku do projektu budowlanego, budując ścianki działowe oraz kładąc instalacje na podstawie rysunków przekazanych od projektanta wnętrz. W rezultacie warto więc oszczędzić pieniądze już na tak wczesnym etapie budowy, ponieważ burzenie postawionych już ścian działowych, budowanie nowych i zmiana położonej instalacji bywa bardzo kosztowna.


Kupno nowego mieszkania ze wsparciem ze strony projektanta wnętrz.
 

Co jeszcze zapewnia nam wsparcie profesjonalisty?

Współpracując z projektantem wnętrz mamy gwarancję tego, że aranżacja będzie spójna i kompletna a każdy detal dopracowany. Po zaakceptowaniu koncepcji projektowanych pomieszczeń, klient, który korzysta z kompleksowych usług architekta wnętrz wraz z nadzorem, praktycznie nie musi angażować się w obowiązki związane z remontem. To nasz ekspert kontaktuje się z fachowcami, nawiązuje współpracę z producentami czy dystrybutorami mebli i wyposażenia dodatkowego, jak i nadzoruje tok  prac. Warto wiedzieć, że projektant dysponuje wieloma zniżkami czy ulgami w sklepach branżowych i umie operować budżetem na korzyść klienta. Dlatego też, nie tylko na etapie prac budowlanych, ale też później wsparcie profesjonalisty przynosi nam wymierne korzyści.


Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz kiedy kupujemy nowe mieszkanie?
 

Wynajęcie architekta wnętrz to duży koszt, czy warto?

Chyba każdy z nas ma niemiłe doświadczenia z nieudanymi remontami, w trakcie których coś poszło nie tak, lub zajęły nam zbyt dużo czasu. Często też efekt końcowy w zupełności nie odpowiadał naszym wyobrażeniom i mocno odbiegał od wstępnego planu i założeń. A niekończące się poprawki są z reguły bardzo kosztowne i stresujące.

Urządzanie mieszkania jest sferą, która wymaga wiedzy technicznej, znajomości kwestii z zakresu architektury i najnowszych trendów. Do projektowania niezbędne jest ciągłe poszerzanie kompetencji i wiedzy. Projektant wnętrz kończy specjalne uczelnie i kursy, jest na bieżąco z panującymi trendami, jeździ na targi branżowe i wystawy. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalisty, gdyż wbrew powszechnemu przekonaniu, wynajęcie projektanta wnętrz jest tak naprawdę oszczędnością, zarówno jeżeli chodzi o pieniądze, ale także o czas.
 

4DSGN Monika Nykiel - projektant wnętrz Krosno


Monika Nykiel - architekt wnętrz
www.4dsgn.pl
4dsgn@4dsgn.pl