Jak kupić mieszkanie na Osiedlu Potok?

Kupowanie mieszkania na Osiedlu Potok jest bardzo proste i bezpieczne. Funkcjonujemy zgodnie z tzw. ustawą deweloperską, która gwarantuje bezpieczeństwo klientom kupującym mieszkanie.
 

Sposoby zakupu mieszkania

 

1. Umowa rezerwacyjna

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem mieszkania musisz podpisać z nami umowę rezerwacyjną i wpłacić 10 000 zł. Umowa obowiązuje przez 30 dni. Jeśli w tym czasie nie zmienisz zdania wpłacona kwota zostaje zaliczona na poczet ceny mieszkania. Jeśli się rozmyślisz zwrócimy Ci wpłaconą kwotę pomniejszoną o 500 zł, które stanowi opłatę manipulacyjną.
 

2. Umowa deweloperska

Zawierana jest w formie aktu notarialnego. Deweloper zobowiązuje się do wybudowania mieszkania według określonego standardu zawartego w Prospekcie Informacyjnym, ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego oraz przeniesienia własności na kupującego. Deweloper posiada Harmonogram Prac jako załącznik do Prospektu Informacyjnego i Kupujący wpłaca należność w czterech ratach po zakończeniu każdego etapu i kontroli inspektora bankowego. Przekazanie lokalu następuje po wpłaceniu pełnej należności za przedmiot umowy.
 

3. Umowa przeniesienia własności

Zawierana jest w formie aktu notarialnego i jest warunkiem wpisu do księgi wieczystej wraz z odpowiednim udziałem nieruchomości wspólnej, stanowiącej części wspólne budynku i urządzeń oraz prawo własności gruntu, jako prawa związanego z własnością lokalu w stanie wolnym od wszelkich obciążeń i roszczeń osób trzecich. Posiadamy OMRP - Otwarty Mieszkaniowy Rachunek Powierniczy. Na rachunku tym klienci wpłacają raty na wybudowanie mieszkania, a bank gwarantuje bezpieczeństwo wpłaconych środków pieniężnych. Kupując bezpośrednio u dewelopera nabywcy zwolnieni są z 2% podatku PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych). Współpracujemy z firmami finansowymi zajmującymi się poszukiwaniem dla klientów najkorzystniejszych kredytów hipotecznych na zakup mieszkania.
 

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji na temat zakupu mieszkania na Osiedlu Potok, prosimy o kontakt z nami.